KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14257333
*
nr 1425 7333
Harry Harryan
(1895-1948), Sverige
Oljemålning, Träd. Signerad, daterad -47. Olja på pannå, 54x45, yttermått inklusive ram: 59x50 cm
Karl Alfred Harry Harryan, född Andersson, svensk tecknare och grafiker född 1895 i Stockholm, död 1948 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 oktober 2021
kl 20:06:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/10 17:40:18
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Harry Harryan
Karl Alfred Harry Harryan, född Andersson, svensk tecknare och grafiker född 1895 i Stockholm, död 1948 i Stockholm.
Läs mer om Harry Harryan
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: harry harryan naturmotiv olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träd
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:55
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:55
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:19
*
Harry Harryan
Karl Alfred Harry Harryan, född Andersson, svensk tecknare och grafiker född 1895 i Stockholm, död 1948 i Stockholm.
Läs mer om Harry Harryan
nr 1425 7333
Harry Harryan
(1895-1948), Sverige
Oljemålning, Träd. Signerad, daterad -47. Olja på pannå, 54x45, yttermått inklusive ram: 59x50 cm
Karl Alfred Harry Harryan, född Andersson, svensk tecknare och grafiker född 1895 i Stockholm, död 1948 i Stockholm.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 oktober 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/10 17:40:18 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Harry Harryan
Karl Alfred Harry Harryan, född Andersson, svensk tecknare och grafiker född 1895 i Stockholm, död 1948 i Stockholm.Läs mer om Harry Harryan
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: harry harryan naturmotiv olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träd
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:52 -
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:29 -
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:55 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:55 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:19